I kryptoměny mají své dny

Market cap umí i klesatLetošní první pololetí ukazuje, že do kryptoměn nelze jen bezhlavě nalévat své úspory.

Loňský rok byl pro kryptoměny přelomový, díky masivním růstům se dostaly do povědomí širší, nikoliv však zatím široké veřejnosti. Odborná veřejnost dlouhodobě hlásá, že kryptoměny změní řadu věcí v naší společnosti, ale pro skutečné upoutání pozornost není nic lepšího než vidina rychlých zisků.

Jenomže ouha, přišel rok 2018 a kryptoměn od začátku roku jedou v sestupném trendu. A to přesto, že přichází řada pozitivních zpráv o tom, jak se celé řadě projektů daří a dočkávají se komerčního nasazení.

Jak je to možné? Stačí pár měsíců sledovat přehledy všech kryptoměn a dojde vám to. Většinou se totiž ceny všech kryptoměn hýbou společně, dokonce i jejich cenové křivky jsou často velmi podobné.

To znamená jediné. Ti, kdo mají kapitál, který dokáže s kryptoměnami hýbat, příliš nerozlišují jednotlivé kryptoměny, a obchodují všechny kryptoměny najednou jako celek. Něco jako jsou akciové indexy, akorát že tady musí obchodovat všechny kryptoměny jednotlivě.

Tito investoři z nějakého důvodu prostě moc nerozlišují, že bitcoin má úplně jiný cíl než ethereum, že ripple také řeší úplně jiné problémy a tak dále. Nerozlišují, že některé kryptoměny se už dočkaly prvních komerčních projektů.

Pokud by trhy skutečně reflektovaly zprávy, které jednotlivé kryptoměny doprovázejí, měli bychom tu pár měn, které by jednoznačně rostly a vyčnívaly z davu. Ale to se neděje.

To také znamená, že jasně převažuje spekulativní obchodování. Poptávka a nabídka dané skutečným užitím jsou zatím upozaděny a na ceny mají minimální vliv.

Co si z toho vzít? Především to, že pokud jste do nějakých kryptoměn investovaly na základě důkladné analýzy fundamentů, tak se nenechte současnými výkyvy odradit. Pokud pořád platí pozitivní předpoklady, na základě kterých jste investovali, podle mě není důvod panikařit, nebo dokonce prodávat.

Je třeba vydržet, než převládne skutečná poptávka daná funkcí kryptoměny, pak by se vaše práce měla přetavit v odměnu v podobě růstu zisků. Co se děje teď, jsou jen hry spekulantů, kteří na racionální chování moc nedají, jen honí zisky pomocí manipulací.

Jak můžete přijít o peníze na kryptoměnách

Krypto podvodKryptoměny se v loňském roce velmi populárním investičním aktivem, ale letošní rok ukázal, že to s nimi není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Skoro celý rok kryptoměny rostly. I když zažily pár propadů, byly krátkodobé a po nich následovala nová maxima. Rozjel se tak vlak, do kterého naskočila spousta nováčku, hlavně na přelomu loňského a letošní roku.

A pak v lednu začaly kryptoměny klesat a lidé ztrácet peníze. Znamená to konec kryptoměn a rychlých zisků? Nemusí.

Ukazuje se tu ale, že i u kryptoměn je krátkodobé obchodování velmi obtížné, trhy zažívají významné fluktuace, které je skoro nemožné předpovídat. Proto se domnívám, že jsou kryptoměny vhodnější na dlouhodobé investování, v řádu let, aby vás ty výkyvy nemusely tolik trápit.

Tím samozřejmě předpokládám, že kryptoměny jako nová technologie uspějí a budou dlouhodobě růst. Myslím, že to tak bude, ale samozřejmě se můžu plést. Proto vždy obchodujte jen s penězi, které si můžete dovolit ztratit.

Krátkodobé spekulace ale nejsou jedinou cestou, jak snadno přijít o peníze na kryptoměnách. Existuje tu také celá řada podvodů, které se budou snažit vás obrat o peníze.

Málokdo skutečně chápe, co je podstatou kryptoměn, protože se jedná o poměrně novou záležitost ve své podstatě technicky složitou. Proto je pro podvodníky snadnější svým obětem napovídat pohádky a přesvědčit je, aby jim poslali své peníze.

Podvody zneužívající kryptoměny mají několik různých forem. Od klasických obchodních systémů se zaručenými zisky, přes zázračné výdělky z těžení, až po prodej nových bezcenných kryptoměn.

Vždy je poznáte tak, že budou slibovat vysoké zisky, typicky v řádu desítek procent měsíčně, a budou od vás chtít vklad vašich peněz. Takže pozor na ně.

Nevěřte, že vám někdo (většinou anonymní) bude jen tak zadarmo vydělávat peníze. Nebude, jsou to jen pohádky podvodníků, kteří zneužívají kryptoměny.

5 důvodů, proč je Vydělávej s Filipem Podvod

Vydělávej s Filipem recenzeTato recenze Vydělávej s Filipem vysvětluje, proč je tento program Filipa Horáka podvod.

Horák se prezentuje jako úspěšný obchodník s binárními opcemi, který vyvinul obchodní algoritmus a založil na něm speciální obchodní software.

Program Vydělávej s Filipem má být schopný generovat zisky přesahující 30000 Kč denně. Horák hledá šedesát lidí, kterým poskytne svůj program zadarmo, čímž říká, že vás nechá vydělávat zadarmo. Ale není to pravda.

Proč je Vydělávej s Filipem podvod

Prošli jsme řadu recenzí a důkazů a potvrdili jsme si, že je Horákův program podvod. Tady je pět hlavních důvodů.

  • Filip Horák je fiktivní postava, jako binární obchodník neexistuje
  • Vydělávej s Filipem je klon zahraničního podvodu, viz. odkazovaná recenze
  • Poskytnutý program je používán výhradně podvody, především v zahraničí
  • Obchodní program nebude aktivní, dokud nevložíte peníze na účet u konkrétního brokera
  • Jedná se o nelegální investiční službu, provozovatel nemá žádnou licenci

Jak vás připraví o peníze

Filip Horák podvodníkAby tato recenze Vydělávej s Filipem byla kompletní, pojďme si vysvětlit, jak tento podvod funguje, jak vás obere o peníze a jak je vydělá podvodníkům.

V první řadě je třeba upozornit na fakt, že slibovaný obchodní program není zadarmo. Jakmile se registrujete, zjistíte, že musíte vložit alespoň 250 eur na účet u vybraného brokera binárních opcí, jinak obchodní software nebude aktivován.

Tady vidíte, jak z vás podvodníci vytáhnou peníze. A jak o ně přijdete? Obchodní program nestojí za nic, není založený na žádné skutečné strategii, takže jakmile budete obchodovat podle jím vygenerovaných obchodních signálů, budou přicházet ztráty, které váš obchodní účet vymažou. Jak prosté.

Ale podvodníci vydělají peníze tak, že jim broker vyplatí provizi za přivedeného zákazníka, který složil peníze na účet a začal obchodovat.

Hodnocení

Vydělávej s Filipem je podvod, který vás donutí vložit vaše vlastní peníze na obchodní účet a prodělat je s pomocí podvodného softwaru. Takhle burzovní obchodování nefunguje.

Pokud vás zajímá investiční obchodování, zkuste si bezplatný demo účet, na kterém si můžete vše vyzkoušet.

Na testovacím účtu sami nejlépe poznáte, co se musíte naučit, abyste mohli skutečně vydělávat peníze, a jestli je to něco, v čem byste skutečně mohli uspět.

Jak obchodovat kryptoměny u IQ Option

Digitální měny se stávají jedním z nejžádanějších podkladových aktiv pro obchodování, na což zareagoval broker IQ Option.

Kryptoměny u IQ OptionIQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) doposud patřil mezi nejoblíbenějším brokery binárních opcí, a to především díky neomezenému demo účtu a vstřícným podmínkám pro účet reálný (min. vklad $10 a min. obchod $1).

Nyní broker zareagoval na popularitu kryptoměn a umožnil jejich obchodování dvěma způsoby, přičemž brzy má přijít třetí. Spekulovat na pohyby kryptoměn můžete pomocí binárních a CFD, třetí možností bude v blízké budoucnosti přímý nákup.

V současnosti jsou v nabídce IQ Option tyto kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash, Monero, OmiseGo, Santiment, IOTA.

Přes binární opce lze obchodovat jen bitcoinový index, přes CFD pak všechny měny. Přímý nákup bude možný zřejmě u šesti největších měn, ale to broker musí teprve potvrdit.

O binárních opcích toho víte z těchto webových stránek už hodně, takže jen krátce o CFD. Ty také umožňují nepřímé obchodování, takže spekulujete na pohyb ceny podkladového aktiva, aniž byste ho museli skutečně vlastnit.

Rozdíl proti binárním opcím je ten, že jakmile otevřete obchodní pozici, váš zisk a ztráta rostou úměrně s pohybem ceny, záleží na směru. A to tak dlouho, dokud pozici neuzavřete, buď manuálně, nebo pomocí nastaveného obchodního příkazu na určitou cenovou úroveň. Potenciální zisk je tedy neomezený, ale ztráta teoreticky také, byť brokeři většinou automaticky uzavřou pozici, jakmile se blíží k vyčerpání zůstatku na vašem obchodním účtu.

Co jsou kryptoměny

Pokud jste doposud s kryptoměnami neměli tu čest, tak vězte, že se jedná o extrémně volatilní podkladové aktivum. Digitální měna může během jednoho dne změnit svoji hodnotu o desítky procent, což je u jiných aktiv naprosto nevídané. Proto jsou tak atraktivní z pohledu obchodování, samozřejmě úměrně s volatilitou roste i riziko, tedy alespoň u CFD, u binárních opcí ne.

Kryptoměny jsou v podstatě online programy pro evidenci vlastnictví, které využívají distribuovanou účetní knihu a šifrování. Kromě finančních převodů zatím moc reálných aplikací nemají, ale experti jim předpovídají velkou budoucnost. Mají změnit nejen svět financí.

Nebezpečný podvod: Investly recenze

V této recenzi Investly vysvětlím, proč je tento investiční program zjevný podvod, který vás dříve nebo později připraví o peníze.

Co je Investly

Podle webových stránek produktu je Investly online služba, která vám může pravidelně vydělávat peníze z pohodlí domova.

A to tak, že jí prostě svěříte své peníze a ona vám je bude zhodnocovat. Minimální vklad činí 1000 korun, průměrné zhodnocení je údajně 7 procent měsíčně. Tolik teorie

Proč je Investly podvod

Služba InvestlyV první řadě se zamyslete nad tím, jak může někdo nabízet úrokovou sazbu 7 procent měsíčně, tedy 225 procent ročně, když se běžná úroková sazba na bankovních účtech blíží nule, u investičních podílových fondů je nejlepší hodnota za rok něco přes 100 procent.

Že by se za Investly skrývali geniální finančníci a dobromilové, kteří zhodnocují peníze lidem zadarmo? Kdepak, jediné racionální vysvětlení je, že se jedná o podvodníky provozující pyramidovou hru.

Jinými slovy úroky vyplácejí ze vkladů ostatních lidí. Jenomže dříve nebo později nové vklady přestanou stačit na vyplácení úroků a celý systém se zhroutí. Lidé pak zjistí, nejenže nedostanou své úroky, ale také že zmizely jejich základní vklady. Takhle pyramidy fungují a končí.

Tento závěr podporuje i skutečnost, že Investly je nelegální investiční služba. Jak upozornili na Opcebinarni.cz, jedná se o kopii už zprofanového podvodu Mojezulu. Tentokrát za službou údajně stojí společnost Serioza, která pochopitelně nemá žádnou licenci od České národní banky na provozování něčeho takového.

Na obě služby přitom najdete mnoho falešných recenzí, ve kterých fiktivní uživatelé prezentují své pozitivní zkušenosti. Je proto třeba dbát hlavně na vlastní rozum a na fakta, která vyplývají z podstaty této investiční služby.

Hodnocení

Investly je podvod, protože se jedná o nelegální investiční službu a kopii Mojezulu. Nevěřte žádným službám, které nabízejí nadstandardní zhodnocení peněz zadarmo. Vždy v tom bude nějaký háček.

Pokud chcete dosahovat nadstandardního zhodnocení, je to možné prostřednictvím burzovního obchodování. Ale pozor, peníze můžete nejen vydělat, ale také ztratit, proto začněte testováním a učením na demo účtu.

Jaké jsou zkušenosti s BDSwiss?

V této recenzi se podívám na brokera binárních opcí BDSwiss. Co jsem vyčetl z diskuzí o tomto makléři?

Základní informace

BDSwiss brokerBDSwiss je broker nejen binárních opcí, ale také Forexu a CFD. Jeho nabídka je tedy rozsáhlejší než u většiny ostatních společností. Do nabídky podkladových aktiv patří měny, akcie, indexy a komodity.

Požadavky na minimální vklad na účet se pochopitelně liší. Pokud chcete obchodovat binární opce, musíte vložit minimálně 200 dolarů, zatímco minimální obchod je 5 dolarů (případně eur).

Pokud chcete obchodovat Forex, pak u základního účtu není žádný minimální vklad, minimální velikost obchodní pozice je 0,01 lotu. Pak je tu druhý typ účtu „Black“, kde je minimální vklad 10 tisíc dolarů, přičemž výměnou dostanete nižší spready a vyšší páku.

Na Forex poskytuje BDSwiss demo zdarma, na binární opce demo trochu nepochopitelně neposkytuje.

Broker má stránky v češtině, takže disponuje českou podporou.

Recenze a zkušenosti

Pátrali jsme po internetu, jaké jsou s BDSwiss zkušenosti. Pročet jsem několik diskuzí a nenašel jsem žádný zásadní problém. Tu a tam se objeví negativní komentář, ale žádný důkaz o tom, že by byl BDSwiss podvod, jsme nenašli.

Podle všeho se jedná o standardního brokera, na kterého jsou pozitivní i negativní ohlasy v míře, která se nevymyká ostatním etablovaným brokerům.

Podstatné je, že je BDSwiss plně regulovaný, stejně jako většina ostatních brokerů binárních opcí sídlí na Kypru, takže má licenci od CySECu. To znamená, že peníze na obchodních účtech jsou pojištěné do výše 20 tisíc eur.

Při našem pátrání jsme zjistili, že BDSwiss nemá nic společného se Švýcarskem, i když by jeho název napovídal něčemu jinému. Jako broker je populární zejména v Německa, kde má také poštovní adresu.

Hodnocení

BDSwiss se jeví jako standardní broker binárních opcí a Forexu s podporou v češtině. Je regulovaný a má oprávnění poskytovat své služby v České republice.

Co se týče zkušeností, nenašli jsme žádné recenze, které by nás od tohoto brokera odradily.

Jak je to s brokerem Binatex

Dostal jsem několik dotazů na brokera binárních opcí Binatex, takže se na ně pokusím odpovědět v tomto článku.

Podvody

Osobně jsem se s Binatexem už setkal prostřednictvím klamavé reklamy. Byly to články o ženách, které údajně zázračně začaly vydělávat obchodováním binárních opcí u tohoto brokera. Byly to samozřejmě podfuky a podvody.

Prostě klasika, slíbí vám velké peníze, ale hlavně si musíte otevřít peníze u konkrétního brokera a poslat na něj peníze. Že si Binatex takové podvody nehlídá, nesvědčí v jeho prospěch, a je to prvním varovným signálem.

Bez licence

Broker BinatexDalším důležitým faktem je, že pokud chce broker podnikat a nabízet své investiční služby českým rezidentům, musí na to mít oprávnění, a to buď přímo licenci od České národní banky, nebo tak zvaný evropský pas, tedy oprávnění na základě licence z jiné členské země Evropské unie.

Jenomže žádné takové oprávnění nemá a upozornila na to přímo ČNB. Binatex má jen ruskou licenci CROFR, což navíc podle mého pátrání je samoregulační nestátní orgán.
V každém případě platí, že Binatex nemá oprávnění nabízet služby v ČR, takže případné vklady na obchodní účet u něj nejsou ze zákona pojištěné.

Podle informací na svém webu sídlí broker na Seychellách, které zrovna nevzbuzují důvěru, co se týče přísnosti finanční regulace.

Závěr

Veškeré diskuze o Binatexu by měly začínat a končit tím, že nemá oprávnění nám nabízet své služby. Dále už je pak zbytečné se zabývat je důvěryhodností.

Varování, Pattern Trader je podvod – recenze

Pavel Buřič - Pattern Trader

Zdroj: Opcebinarni.cz

Na českém internetu se objevil nový podvod jménem Pattern Trader. Pavel Buřič s ním slibuje velké zisky, více v této recenzi.

Pattern Trader neboli Patternový Obchodník má být schopný vydělávat na binárních opcích 2200 eur denně neboli 60 tisíc korun denně. To by znamenalo více než milion korun za měsíc.

Navíc tento obchodní program má být zadarmo, takže tu máme bezplatnou továrnu na milionáře? Samozřejmě, že ne, Pattern Trader je totiž podvod.

Z logiky věci vyplývá, že peníze nemůžou být zadarmo, a proto pokud vám někdo slibuje bezplatné výdělky, neříká vám asi úplně všechno.

Vskutku, tato recenze vysvětluje, že program není zadarmo, protože vám nebude zpřístupněn, dokud nevložíte peníze na obchodní účet u brokera binárních opcí, kterého si nebudete moct vybrat.

A v tom v podstatě spočívá celý podvod, budete muset někam poslat peníze, obchodní program je vám pak prodělá, a vy už je nikdy neuvidíte. Jednodušší to být už nemůže.

Pokud jste stále na pochybách ohledně Pattern Traderu, vězte, že důkazy o podvodu jsou hmatatelné. V první řadě jsou to recenze, které jsou naprosto fiktivní, protože využívají fotky lidí posbírané různě po internetu.

A pak je tu jméno Pavel Buřič, které je v německé verzi tohoto programu nahrazené Philippem Schneiderem, i když jsou webové stránky jinak naprosto stejné a předkládají vám naprosto stejný příběh.

Pattern Trader je tedy mezinárodní podvod, jehož jedna z verzí je ta česká, dočkala se pouze překladu a určité drobné lokalizace v podobě výměny vlajky, jména hlavního aktéra a jmen lidí, kteří s tímto programem nemají zkušenosti.

Rada na závěr, vůbec nezkoušejte s tímto programem obchodovat. Jakmile byste mu svěřili své peníze, jejich osud by byl zpečetěn a už byste je nikdy neviděli. Ten software by vám je prodělal dříve, než byste si stihli uvědomit, co se vlastně stalo a čeho jste se stali obětí.

Pokud chcete skutečně vydělávat peníze s binárními opcemi, naučte se to nejdřív na demo účtu, nikdo jiný to za vás neudělá.

Problém automatických systémů na binární opce

Poptávka po automatických obchodních systémech pro binární opce je stále velká, tedy alespoň soudě podle příspěvků, které čtu v diskuzích.

Neustále se opakuje dotaz, který robot funguje nejlépe a vydělává nejvíc peněz. Dotaz se samozřejmě týká široké nabídky robotů, kteří jsou zadarmo.

Pouze to ale ilustruje naprostou neinformovanost zájemců o burzovní obchodování. Zřejmě mají pocit, že svoji práci odvedli tím, že se o binárním obchodování dozvěděli, a teď už by jim tedy mohl peníze vydělávat nějaký robot, a oni by jen inkasovali zisky.

Taková představa je samozřejmě naprosto absurdní a utopická. Pokud existuje nějaký ziskový program na opce, a já jsem žádný zatím neviděl, tak by určitě jeho cena byla taková, že by byl pro drtivou většinu lidí stejně nedostupný. Tím si můžete být jistí. Pokud má něco potenciál vydělat statisíce dolarů, nebo to zadarmo ani za sto dolarů.

Na penězích stojí všechny ekonomiky světa, takže zapomeňte na to, že se budou rozdávat nástroje, které samy peníze v podstatě generují. To je prostě nemožné. Taková je ekonomická realita.

Ovšem i když vezmeme hypotetickou situaci, že byste k nějakému ziskovému robotu dostali, tak by pro vás stejně bylo klíčové vědět, jak funguje, pochopit jeho strategii. Jinak by vám byl téměř k ničemu, protože by kdykoliv mohl přestat fungovat a vy byste okamžitě přišli o svůj zdroj příjmů.

A podle toho, co vím, tak automatizované obchodní systémy bez úprav nefungují ziskově moc dlouho, maximálně rok nebo dva. Tedy pokud nejsou založené na nějakém HFT a podobně. Myslím tedy roboty založené na klasických obchodních strategiích.

Proto je z mého pohledu lepší si otevřít vlastní demo účet a učit se obchodovat binární opce na něm. Získáte tak svůj vlastní nástroj na obchodování a potřebné znalosti. S nimi pak můžete fungovat a rozvíjet se dlouhodobě a nikdo vás o to nepřipraví. Získáte výhodu, která vám v trzích může vydělávat peníze. O tom skutečný trading je.

HROMADNÝ PODVOD: Milan Thomas, Pavel Tůma a Easy Cash System

Ze zahraniční k nám přišla vlna nových podvodů, které zneužívají burzovní obchodování. Najdete u nich jména jako Milan Thomas, Pavel Tůma, Tomáš Mikluš, Easy Cash System a Systém ľahkých peňazí.

Milan Thomas

Jednou z ústředních postav tohoto systému je Milan Thomas. Je to údajný obchodník, který zbohatl díky své strategii, kterou vám teď zadarmo předá. Ovšem jak se ukazuje, je to naprosto fiktivní postava, u které jsou zobrazovány fotky jiných lidí.

Navíc stejná stránka The Business Magazine zobrazuje stejný příběh v různých jazycích, přičemž ale u stejných obrázků najdeme jména jako Pavel Knapec, Alexander Jones nebo Davor Horvath.

To je samo o sobě nejlepším důkazem, že je Milan Thomas podvodník a že všechny recenze a zkušenosti uveřejněné na jeho stránkách neříkají pravdu.

Když se podíváme na jeho obchodní metodu detailně, zjistíme, že je o ničem. Thomas pouze říká, že když cena dlouho klesala, bude určitě růst, a opačně. Ale to není pravda. Jeho skutečným cílem je vás poslat k určitému brokerovi, protože za to pravděpodobně dostane zaplaceno.

Easy Cash System a Pavel Tůma

Ze stejné dílny pak pochází Easy Cash System, který prodává pan Pavel Tůma. Při bližším zkoumání ale opět zjistíme, že se jedná o fiktivní postavu.

Easy Cash System je totiž také nabízen v mnoha jazykových verzí, takže například na Slovensku se jmenuje Systém ľahkých peňazí, přičemž je u něj jméno Tomáš Mikluš. V tuto chvíli už asi nikoho nepřekvapí, že příběh a obrázky jsou stejné, jen jména byla přepsána.

A proto v dalších jazykových mutacích tohoto programu najdeme jména jako István Juhász nebo Arvydas Marčiulis.

To je jasný důkaz o tom, že i Easy Cash System je podvod a jakákoliv recenze, která uvádí jiné zkušenosti, nemůže být pravdivá.

Shrnutí

Milan Thomas, Pavel Knapec a Pavel Tůma jsou podvodníci, stejně tak Easy Cash System je podvod. Určitě neinvestujte své peníze s těmito lidmi a systémy.

K obchodování binárních opcí je třeba přistupovat opatrně a začínat na demo účtu, který je zdarma.

Na něm se můžete naučit obchodovat ziskově, abyste poté mohli začít investovat a vydělávat skutečné peníze.