Binární opce

Během uplynulého roku se binární opce staly v České republice velmi populární, a to především díky reklamě, kterou jim dělají někteří brokeři. Často je to bohužel reklama klamavá, takže si v tomto článku řekneme všechno po pravdě.

Co jsou binární opce

Finanční nástroj z rodiny opcí, který ale funguje velmi jednoduše. Umožňuje vydělávat peníze na pohybech cen (akcie, komodity, měny apod.). Binární jsou proto, že vždy máte jen dvě možnosti. Důležité je jen, jestli cena půjde nahoru nebo dolů. Nic víc (viz. binární opce na Opcebinarni.cz).

Jak se binární opce obchodují

Velmi jednoduše. Vyberete si, u čeho budete spekulovat na pohyb ceny. Můžou to být třeba akcie Googlu. Pak jen řeknete, jestli bude jejich cena za určitý čas výš nebo níž a investujete libovolnou částku.

Kolik můžu na binárních opcí vydělávat?

To se odvíjí od tří věcí:

  • Od částek, které budete do jednotlivých obchodů investovat
  • Od množství obchodů, které budete denně dělat
  • Od procentuální úspěšnosti vašich obchodů

Zisk u jednoho obchodu bývá 80 procent z investované částky. Když investujete 100, vyděláte u úspěšného obchodu 80. Pokud vám obchod nevyjde, proděláte 100.

Pokud budete úspěšní, můžete vydělávat desetitisíce eur měsíčně.

Můžu na binárních opcích prodělat?

Stejně jako každé investování může obchodování binárních opcí vydělat i prodělat. Výhodou ve srovnání s ostatními typy investicí je ten, že nikdy nemůžete prodělat víc, než jste do daného obchodu investovali, což také znamená, že nikdy nemůžete prodělat víc, než máte na obchodním účtu.

Kolik peněz potřebuju do začátku?

Na otevření obchodního účtu vám stačí 100 dolarů (asi 2000 Kč), minimální investice do jednoho obchodu je 5 dolarů (asi 100 Kč).

Kde můžu binární opce obchodovat?

U brokera neboli makléřské společnosti.

Dá se obchodování vyzkoušet nanečisto?

Jistě, stačí si u brokera požádat o demo účet, na kterém můžete trénovat s virtuálními penězi. Pokud se vám nebude dařit, můžete kdykoliv skončit a nebude vás to stát vůbec nic.

Jak to je to se zisky, daní se?

Ano, příjmy z obchodování binárních opcí se daní 15% sazbou. Takže z toho, co vyděláte, vám zbyde 85 procent.

4 komentáře u „Binární opce

Napsat komentář