Základní informace

V tomto článku si shrneme některé základní informace o binárních opcích a řekneme si, kde můžete čerpat další.

Co jsou binární opce

Jedná se o velice jednoduchý finanční nástroj, který umožňuje spekulace na pohyb cen rozličných aktiv neboli burzovní obchodování. Jejich výhodou je skutečnost, že jsou vždy možné jen dva výsledky obchodu, jejichž hodnota je dopředu známá. Obchodník nemůže nikdy ztratit víc, než investoval do daného obchodu.

Kde obchodovat

Abyste mohli binární opce obchodovat, potřebujete účet u brokera neboli makléře. To je firma, která působí jako zprostředkovatel obchodů, i když v tomto konkrétním případě je protistranou vašich obchodů sama přímo. Nicméně jejím hlavním úkolem je zajištění likvidity, k čemuž ji slouží mnoho nástrojů a napojení na světové burzy.

Na co si dát pozor

Protože se jedná o investování peněz, musíte být velmi opatrní, protože s každým investováním jsou spojena rizika ztráty. Můžete vydělat, ale také prodělat. V první řadě byste tedy měli obchodovat jen s rizikovým kapitálem.

Dále je třeba věnovat náležitou pozornost výběru brokera, mělo by se jednat o renomovanou společnost, která podléhá evropské finanční regulaci.

A v neposlední řadě se vyvarujte nabídek, které vám slibují rychlé zbohatnutí pomocí binárních opcí, jedná se o podvody s cílem vylákat z vás peníze. Žádný burzovní obchodník na světě nezbohatl tak, že by mu nějaký veřejný automatický systém zobchodoval účet do miliónů nebo miliard.

Obchodní systémy

I když jsou binární opce nejjednodušším finančním nástrojem, klíčové pro úspěch a ziskové obchodování zůstává úspěšné předpovídání cenových pohybů. Neobejdete se tedy bez obchodního plánu, podle kterého budete systematicky obchodovat. Náhodné vstupy budou dlouhodobě ztrátové.

Zkušenosti

Nebojte se poradit se zkušenějšími obchodníky. Hledejte informace a sbírejte zkušenosti. Obchodování se musíte naučit, pak pro vás budou rutinou. Nejlepší se od začátku pustit do vlastního přístupu, který bude vyhovovat vašemu naturelu, dispozicím a možnostem.

Informace

Na internetu nebudete mít problém najít spoustu stránek o binárních opcích, ale ne všechny vám nabídnou užitečné informace, některé budou pod rouškou obecných konstatování jen reklamou pro brokery, jiné vám budou lhát o zázračných výdělcích. V České republice patří mezi přední zdroje portál Opcebinarni.cz, spoustu informací ale můžete načerpat také z webů o jiných finančních nástrojích, protože spousta věcí je napříč burzami stejná nebo podobná.

Napsat komentář