Binární opce v České republice

ceska-republikaBinární opce se začaly ve světě masivně šířit zhruba před čtyřmi roky, zatímco v České republice jim obchodníci začali věnovat větší pozornost až v roce 2013. Jsou to tedy teprve dva roky, co se u nás dostaly do povědomí široké veřejnosti.

Za tu dobu nastalo několik změn, které jsou z pohledu českých investorů důležité. Zatímco se před dvěma roky byla světová regulace binárních opcí téměř neexistující, v současnosti jsou v Evropě v některých zemích plně regulované, jako například na Kypru, v jiných se jejich regulace chystá, jako například ve Velké Británii (zdroj: Opcebinarni.cz).

Jelikož je Česká republika členskou zemí Evropské unie, platí, že binární obchodování můžou u nás nabízet brokeři z jiných členských zemí na základě tak zvané notifikace naší České národní bance.

A tak se také děje, protože čistě český broker zatím neexistuje, nabízejí u nás své služby zahraniční společnosti. Ty v některých případech dokonce nabízí podporu v českém jazyce, takže uživatelé na první pohled nemusí poznat, že se jedná o zahraniční společnost.

Podstatné je, že regulace v jiných členských zemích zajišťuje obchodníkům obdobnou ochranu, jak kdyby byl broker český.

Nejčastěji sídlí brokeři v rámci EU na Kypru. Ten má jednu z nejpokročilejších regulací binárních opcí prostřednictvím instituce CySEC. Ta mimo jiné zajišťuje mediaci v případě sporů a pojištění vkladů na obchodních účtech v rámci kompenzačního fondu.

Čeští obchodníci tedy nejčastěji obchodují u kyperských brokerů, přičemž s nimi komunikují v češtině.

Napsat komentář