Binární opce v televizi

binarni opce tv

Pořad @online České televize se věnoval binárním opcím.

Obchodování s binárními opcemi nabývá na takové popularitě, že se už dostalo také do televize, konkrétně do České televize, která se mu věnovala ve svém pořadu @online (záznam k dispozici zde).

V pořadu proběhl rozhovor s opčním obchodníkem Janem Rohrbacherem, který vysvětlil základy binárního obchodování a potvrdil, že se jedná o běžný finanční nástroj, jehož fungování je velmi snadné pochopit.

Z tohoto důvodu je to nástroj vhodný pro začátečníky, protože vždy existují jen dvě možnosti a obchodník od začátku ví, jakého může dosáhnout zisku a jaké ztráty, nic jiného nastat nemůže. Klíčové je, že ztráta z binární opce nikdy nemůže přesáhnout částku, kterou jsme do obchodu investovali.

Pořad se také věnoval různým podvodům, které binární opce zneužívají. Rohbacher upozornil, že někteří nepoctiví brokeři lákají na astronomické zisky, kterých má být dosahováno za velmi krátkou dobu, což je samozřejmě nereálné.

To samé platí o různých zaručených strategiích, které vám taktéž „zaručují“ obrovské zisky za velmi krátkou dobu, jsou to v podstatě podvody.

Užitečnost tohoto pořadu vnímáme v tom, že uvedl binární obchodování na pravou míru, byť za krátkou dobu svého trvání se jim pochopitelně mohl věnovat jen okrajově. Podstatné však je, že se jedná o běžný finanční – investiční nástroj, který sám o sobě není podvodem, ale ke kterému je třeba přistupovat s patřičným respektem.

Napsat komentář