O binárních opcích

Sice předpokládáme, že když čtete novinky o binárních opcích, už o nich něco víte, přesto se ale sluší tu na úvod uvést pár základních informací, abyste si připomněli, co jsou binární opce.

Jedná se o standardní finanční nástroj pro finanční spekulace, jinými slovy se jedná o burzovní obchodování, které vám může vydělat peníze, pokud se naučíte odhadovat budoucí vývoj ceny rozličných aktiv, můžou to být třeba komodity nebo akcie.

Burzovní obchodování je staré stovky let, takže v tomto ohledu nic nového. Binární opce ale do něj zavádějí jeden unikátní prvek, a to binárnost. V praxi to znamená, že u každého obchodu máte jen dvě možnosti, jak může dopadnout, a to buď předem definovaným ziskem nebo ztrátou. Teoreticky také ještě nulou, pokud se cena nehne z místa, ale to se stává zřídka.

Binárnost se promítá také do způsobu hodnocení obchodů. Pokud jsou možné jen dva finanční výsledky obchodu, musí být také možné jen dva stavy ceny. Z toho logicky vyplývá, že těmito stavy jsou růst nebo pokles. A už se neřeší, o jaké velikosti.

Jinými slovy v binárním obchodování stačí správně odhadnout směr neboli stranu, kterou se cena vydá po vstupu do obchodu. Když ho trefíte správně, dosáhnete plného zisku, když špatně, tak plné ztráty.

V praxi to funguje tak, že ztrátou je výše vaše investice. Když například do obchodu investujete 100 a nevyjde vám, tak přijdete o těch 100. A zisk bývá definován procentuální návratností, třeba 85 %, takže když obchod vyjde, dostanete zpět 185. 100 jako částku vaší původní investice a 85 jak čistý zisk.

A je to opravdu čistý zisk, u binárních opcí totiž nejsou žádné poplatky za obchody, vedení účtu nebo cokoliv jiného. Nebo se dá říct, že už byly odečteny od návratnosti, ale podstatné je, že to, co vidíte, také dostanete. Co máte na účtu, je váš kapitál, který si můžete kdykoliv vybrat – stáhnout na bankovní účet.

Obchody se vždy posuzují v momentě splatnosti opce. U každé je vypsaný čas, kdy obchod skončí, a v tu chvíli se bude posuzovat, zda cena od vašeho vstupu rostla nebo klesala, na které straně vůči vašemu vstupu je. Jestli jste stranu odhadli správně, máte vyhráno, v opačném případě logicky prohráno. A jak už jsme zmínili, ve výjimečných případech, kdy je cena v momentě splatnosti na přesně stejné úrovni jako při vašem vstupu do obchodu, končíte na nule, je vám vrácena vaše původní investice v celé výši.

Zakončeme tento článek tím, že obchodovat můžete velmi krátkodobě v řádu desítek sekund, střednědobě až dlouhodobě, nabídka expirací je velmi široká.

Napsat komentář