Jsou kryptoměny připraveny na další růst?

Koleje pro kryptoměny jsou položenyKryptoměnové trhy se dlouho potácejí v medvědí fázi, ale zdá se, že základy pro tu býčí jsou položeny.

Pokud jste obchodovali s kryptoměnami už v roce 2017, jistě pamatujete, jak jejich masivní růst na v prosinci zastihl burzy nepřipravené a odhalil poddimenzovanou infrastrukturu.

Řada významných kryptoměnových burz tehdy nezvládala nápor nových uživatelů a přestala přijímat nové zákazníky. To zřejmě bylo jedním z faktorů pro prudký konec růstové fáze.

Od té doby se ale hodně změnilo, burzy významně posílily své infrastruktury, a co je ještě důležitější, vznikají nové, které jsou provozovány tradičními burzovními hráči, jako například Bakkt nebo SBI VC. Tyto nové burzy by měly zvládnout i institucionální obchodování.

To všechno jsou nutné základy pro to, aby kryptoměny mohly dál růst. Bez institucionální adopce se totiž neobejdu. Například Ripple má v provozu řešení pro mezinárodní transakce s využitím XRP, ovšem převádění větších objemů peněz potřebuje větší likviditu na burzách.

Je tedy třeba, aby se kryptoměny pozvedly o řád výš a ustály masivní nasazení. Některé na to připravené jsou, jiné ne. Institucionální obchodní platformy a úschovy jsou už připravené, další přibydou brzy.

Během letošního roku by mělo připraveno vše podstatné, aby kryptoměny mohly vyrůst na novou nejvyšší úroveň. Samozřejmě nelze zaručit, že se tak stane, ale podle investic do tohoto sektoru se zdá, že se na to všechno připravuje.

Blockchain je přelomová technologie a dočkala se institucionálního nasazení. Otázka je, jak velký růst přinesou další roky. Nechme se překvapit.

Dělá si ESMA z binárních opcí srandu, nebo jen chybuje?

ESMA se rozhodla znovu povolit evropským retailovým obchodníkům některé druhy binárních opcí, ale její vyjádření je poněkud zvláštní.

Od 2. července platí v EHP zákaz obchodování binárních opcí retailovými investory a ESMA ho coby evropský regulátor prodloužila do začátku příštího roku.

Ovšem při tom z něj udělala dvě výjimky, dva druhy binárních opcí budou znovu povolené.

Jeden typ je jasný a srozumitelný, jde o binární opce se splatností delší než 90 dní, u nichž se broker hedguje a vydal k nim informační materiál podle příslušné evropské směrnice.

Druhý typ je ale poněkud zvláštně definovaný.

V angličtině takto: „A binary option for which the lower of the two predetermined fixed amounts is at least equal to the total payment made by a retail client for the binary option, including any commissions, transaction fees and other related costs.

Česky se to dá přeložit takto: „Binární opce, u které je nižší ze dvou předem daných fixních částek alespoň rovna celkové platbě retailového klienta za binární opci, včetně všech komisí, transakčních poplatků a ostatních souvisejících nákladů.“

Když se vezmeme jednu binární opcí s fixním částkami, ta nižší je vždy nula, když vám obchod nevyjde, ta vyšší bývá kolem 85 procent. Takže nechápu, jak nižší číslo má být vyšší než cena opce. To by znamenalo, že i v případě prohraného obchodu dosáhnete zisku.

Druhá možnost je, že to ESMA myslí na binární opce na oba směry (put a call) na stejné podkladové aktivum. Doposud jsme byli zvyklí, že návratnost byla na oba směry stejná, kolem 85 %. Pokud by musela být alespoň 100 procent u nižšího čísla, tak by opce na druhý směr musela nabízet ještě víc.

A to je samozřejmě také nesmysl, protože by to byla jistá ztráta pro brokera a jistý zisk pro obchodníka, takže takové binární opce by nikdo nikdy nenabízel.

Buď tedy ESMA chybovala, nebo těch alespoň 100 procent myslí jako vtip, protože ví, že nad 100 procent broker nemůže nabídnout, jelikož by to pro něj bylo likvidační. Může nabídnout maximálně rovných 100 procent. Takže jediná reálná možnost je mít na oba směry návratnost přesně 100 procent.

Bitcoin Code, Bitcoin Trader, Ethereum Code a podobné jsou podvody

Bitcoin Trader podvodPokud se zajímáte o kryptoměny, pravděpodobně už jste také narazili na obchodní systémy, které vám budou vydělávat peníze za vás.

Jako přes kopírák se u kryptoměn opakuje situace za začátku binárních opcí. Podvodníci zneužívají novou věc, aby vám tvrdili, že vám s ní budou vydělávat peníze zadarmo.

V tomto případě jsou to programy jako Bitcoin Code, Bitcoin Trader, Ethereum Code, Crypto Genius, Bitcoin Loophole a podobné. Všechny doprovází nějaká stupidní historka o tajném obchodním systému, tajné mezeře v kódu kryptoměny a podobně, kterou můžete využít a vydělat obrovské peníze.

Nakonec se ale dozvíte, že abyste systém mohli používat, budete muset nejdřív poslat stovky dolarů na účet u předem daného a samozřejmě neregulovaného brokera. A co se stane, pokud to uděláte? Daný systém vám vaše peníze rychle prodělá a už je nikdy neuvidíte. Takhle prostě to celé funguje.

Jako vždy platí, že takovým podvodům je možné se vyhnout, pokud budete používat alespoň trochu selského rozumu.

Platí, že nikdo vám peníze zadarmo vydělávat nebude. Také platí, že není možné se stát během pár měsíců milionářem s vkladem pár stovek dolarů. Stejně tak zapomeňte na to, že pokud někdo umí obchodovat ziskově, bude svůj obchodní systém rozdávat zadarmo ostatním a ještě se jim při tom vnucovat.

Pokud si sami chcete vyzkoušet, jak obchodování s kryptoměnami funguje a kolik je možné s ním vydělávat peněz, udělejte to na bezplatném demo účtu.

Abyste obchodováním vydělávali peníze, budete se muset naučit obchodovat, pochopit rizika a připravit si solidní strategii.

I kryptoměny mají své dny

Market cap umí i klesatLetošní první pololetí ukazuje, že do kryptoměn nelze jen bezhlavě nalévat své úspory.

Loňský rok byl pro kryptoměny přelomový, díky masivním růstům se dostaly do povědomí širší, nikoliv však zatím široké veřejnosti. Odborná veřejnost dlouhodobě hlásá, že kryptoměny změní řadu věcí v naší společnosti, ale pro skutečné upoutání pozornost není nic lepšího než vidina rychlých zisků.

Jenomže ouha, přišel rok 2018 a kryptoměn od začátku roku jedou v sestupném trendu. A to přesto, že přichází řada pozitivních zpráv o tom, jak se celé řadě projektů daří a dočkávají se komerčního nasazení.

Jak je to možné? Stačí pár měsíců sledovat přehledy všech kryptoměn a dojde vám to. Většinou se totiž ceny všech kryptoměn hýbou společně, dokonce i jejich cenové křivky jsou často velmi podobné.

To znamená jediné. Ti, kdo mají kapitál, který dokáže s kryptoměnami hýbat, příliš nerozlišují jednotlivé kryptoměny, a obchodují všechny kryptoměny najednou jako celek. Něco jako jsou akciové indexy, akorát že tady musí obchodovat všechny kryptoměny jednotlivě.

Tito investoři z nějakého důvodu prostě moc nerozlišují, že bitcoin má úplně jiný cíl než ethereum, že ripple také řeší úplně jiné problémy a tak dále. Nerozlišují, že některé kryptoměny se už dočkaly prvních komerčních projektů.

Pokud by trhy skutečně reflektovaly zprávy, které jednotlivé kryptoměny doprovázejí, měli bychom tu pár měn, které by jednoznačně rostly a vyčnívaly z davu. Ale to se neděje.

To také znamená, že jasně převažuje spekulativní obchodování. Poptávka a nabídka dané skutečným užitím jsou zatím upozaděny a na ceny mají minimální vliv.

Co si z toho vzít? Především to, že pokud jste do nějakých kryptoměn investovaly na základě důkladné analýzy fundamentů, tak se nenechte současnými výkyvy odradit. Pokud pořád platí pozitivní předpoklady, na základě kterých jste investovali, podle mě není důvod panikařit, nebo dokonce prodávat.

Je třeba vydržet, než převládne skutečná poptávka daná funkcí kryptoměny, pak by se vaše práce měla přetavit v odměnu v podobě růstu zisků. Co se děje teď, jsou jen hry spekulantů, kteří na racionální chování moc nedají, jen honí zisky pomocí manipulací.

Jak můžete přijít o peníze na kryptoměnách

Krypto podvodKryptoměny se v loňském roce velmi populárním investičním aktivem, ale letošní rok ukázal, že to s nimi není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Skoro celý rok kryptoměny rostly. I když zažily pár propadů, byly krátkodobé a po nich následovala nová maxima. Rozjel se tak vlak, do kterého naskočila spousta nováčku, hlavně na přelomu loňského a letošní roku.

A pak v lednu začaly kryptoměny klesat a lidé ztrácet peníze. Znamená to konec kryptoměn a rychlých zisků? Nemusí.

Ukazuje se tu ale, že i u kryptoměn je krátkodobé obchodování velmi obtížné, trhy zažívají významné fluktuace, které je skoro nemožné předpovídat. Proto se domnívám, že jsou kryptoměny vhodnější na dlouhodobé investování, v řádu let, aby vás ty výkyvy nemusely tolik trápit.

Tím samozřejmě předpokládám, že kryptoměny jako nová technologie uspějí a budou dlouhodobě růst. Myslím, že to tak bude, ale samozřejmě se můžu plést. Proto vždy obchodujte jen s penězi, které si můžete dovolit ztratit.

Krátkodobé spekulace ale nejsou jedinou cestou, jak snadno přijít o peníze na kryptoměnách. Existuje tu také celá řada podvodů, které se budou snažit vás obrat o peníze.

Málokdo skutečně chápe, co je podstatou kryptoměn, protože se jedná o poměrně novou záležitost ve své podstatě technicky složitou. Proto je pro podvodníky snadnější svým obětem napovídat pohádky a přesvědčit je, aby jim poslali své peníze.

Podvody zneužívající kryptoměny mají několik různých forem. Od klasických obchodních systémů se zaručenými zisky, přes zázračné výdělky z těžení, až po prodej nových bezcenných kryptoměn.

Vždy je poznáte tak, že budou slibovat vysoké zisky, typicky v řádu desítek procent měsíčně, a budou od vás chtít vklad vašich peněz. Takže pozor na ně.

Nevěřte, že vám někdo (většinou anonymní) bude jen tak zadarmo vydělávat peníze. Nebude, jsou to jen pohádky podvodníků, kteří zneužívají kryptoměny.

5 důvodů, proč je Vydělávej s Filipem Podvod

Vydělávej s Filipem recenzeTato recenze Vydělávej s Filipem vysvětluje, proč je tento program Filipa Horáka podvod.

Horák se prezentuje jako úspěšný obchodník s binárními opcemi, který vyvinul obchodní algoritmus a založil na něm speciální obchodní software.

Program Vydělávej s Filipem má být schopný generovat zisky přesahující 30000 Kč denně. Horák hledá šedesát lidí, kterým poskytne svůj program zadarmo, čímž říká, že vás nechá vydělávat zadarmo. Ale není to pravda.

Proč je Vydělávej s Filipem podvod

Prošli jsme řadu recenzí a důkazů a potvrdili jsme si, že je Horákův program podvod. Tady je pět hlavních důvodů.

  • Filip Horák je fiktivní postava, jako binární obchodník neexistuje
  • Vydělávej s Filipem je klon zahraničního podvodu, viz. odkazovaná recenze
  • Poskytnutý program je používán výhradně podvody, především v zahraničí
  • Obchodní program nebude aktivní, dokud nevložíte peníze na účet u konkrétního brokera
  • Jedná se o nelegální investiční službu, provozovatel nemá žádnou licenci

Jak vás připraví o peníze

Filip Horák podvodníkAby tato recenze Vydělávej s Filipem byla kompletní, pojďme si vysvětlit, jak tento podvod funguje, jak vás obere o peníze a jak je vydělá podvodníkům.

V první řadě je třeba upozornit na fakt, že slibovaný obchodní program není zadarmo. Jakmile se registrujete, zjistíte, že musíte vložit alespoň 250 eur na účet u vybraného brokera binárních opcí, jinak obchodní software nebude aktivován.

Tady vidíte, jak z vás podvodníci vytáhnou peníze. A jak o ně přijdete? Obchodní program nestojí za nic, není založený na žádné skutečné strategii, takže jakmile budete obchodovat podle jím vygenerovaných obchodních signálů, budou přicházet ztráty, které váš obchodní účet vymažou. Jak prosté.

Ale podvodníci vydělají peníze tak, že jim broker vyplatí provizi za přivedeného zákazníka, který složil peníze na účet a začal obchodovat.

Hodnocení

Vydělávej s Filipem je podvod, který vás donutí vložit vaše vlastní peníze na obchodní účet a prodělat je s pomocí podvodného softwaru. Takhle burzovní obchodování nefunguje.

Pokud vás zajímá investiční obchodování, zkuste si bezplatný demo účet, na kterém si můžete vše vyzkoušet.

Na testovacím účtu sami nejlépe poznáte, co se musíte naučit, abyste mohli skutečně vydělávat peníze, a jestli je to něco, v čem byste skutečně mohli uspět.

Jak obchodovat kryptoměny u IQ Option

Digitální měny se stávají jedním z nejžádanějších podkladových aktiv pro obchodování, na což zareagoval broker IQ Option.

Kryptoměny u IQ OptionIQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) doposud patřil mezi nejoblíbenějším brokery binárních opcí, a to především díky neomezenému demo účtu a vstřícným podmínkám pro účet reálný (min. vklad $10 a min. obchod $1).

Nyní broker zareagoval na popularitu kryptoměn a umožnil jejich obchodování dvěma způsoby, přičemž brzy má přijít třetí. Spekulovat na pohyby kryptoměn můžete pomocí binárních a CFD, třetí možností bude v blízké budoucnosti přímý nákup.

V současnosti jsou v nabídce IQ Option tyto kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Ethereum Classic, Bitcoin Cash, Dash, Litecoin, Zcash, Monero, OmiseGo, Santiment, IOTA.

Přes binární opce lze obchodovat jen bitcoinový index, přes CFD pak všechny měny. Přímý nákup bude možný zřejmě u šesti největších měn, ale to broker musí teprve potvrdit.

O binárních opcích toho víte z těchto webových stránek už hodně, takže jen krátce o CFD. Ty také umožňují nepřímé obchodování, takže spekulujete na pohyb ceny podkladového aktiva, aniž byste ho museli skutečně vlastnit.

Rozdíl proti binárním opcím je ten, že jakmile otevřete obchodní pozici, váš zisk a ztráta rostou úměrně s pohybem ceny, záleží na směru. A to tak dlouho, dokud pozici neuzavřete, buď manuálně, nebo pomocí nastaveného obchodního příkazu na určitou cenovou úroveň. Potenciální zisk je tedy neomezený, ale ztráta teoreticky také, byť brokeři většinou automaticky uzavřou pozici, jakmile se blíží k vyčerpání zůstatku na vašem obchodním účtu.

Co jsou kryptoměny

Pokud jste doposud s kryptoměnami neměli tu čest, tak vězte, že se jedná o extrémně volatilní podkladové aktivum. Digitální měna může během jednoho dne změnit svoji hodnotu o desítky procent, což je u jiných aktiv naprosto nevídané. Proto jsou tak atraktivní z pohledu obchodování, samozřejmě úměrně s volatilitou roste i riziko, tedy alespoň u CFD, u binárních opcí ne.

Kryptoměny jsou v podstatě online programy pro evidenci vlastnictví, které využívají distribuovanou účetní knihu a šifrování. Kromě finančních převodů zatím moc reálných aplikací nemají, ale experti jim předpovídají velkou budoucnost. Mají změnit nejen svět financí.

Nebezpečný podvod: Investly recenze

V této recenzi Investly vysvětlím, proč je tento investiční program zjevný podvod, který vás dříve nebo později připraví o peníze.

Co je Investly

Podle webových stránek produktu je Investly online služba, která vám může pravidelně vydělávat peníze z pohodlí domova.

A to tak, že jí prostě svěříte své peníze a ona vám je bude zhodnocovat. Minimální vklad činí 1000 korun, průměrné zhodnocení je údajně 7 procent měsíčně. Tolik teorie

Proč je Investly podvod

Služba InvestlyV první řadě se zamyslete nad tím, jak může někdo nabízet úrokovou sazbu 7 procent měsíčně, tedy 225 procent ročně, když se běžná úroková sazba na bankovních účtech blíží nule, u investičních podílových fondů je nejlepší hodnota za rok něco přes 100 procent.

Že by se za Investly skrývali geniální finančníci a dobromilové, kteří zhodnocují peníze lidem zadarmo? Kdepak, jediné racionální vysvětlení je, že se jedná o podvodníky provozující pyramidovou hru.

Jinými slovy úroky vyplácejí ze vkladů ostatních lidí. Jenomže dříve nebo později nové vklady přestanou stačit na vyplácení úroků a celý systém se zhroutí. Lidé pak zjistí, nejenže nedostanou své úroky, ale také že zmizely jejich základní vklady. Takhle pyramidy fungují a končí.

Tento závěr podporuje i skutečnost, že Investly je nelegální investiční služba. Jak upozornili na Opcebinarni.cz, jedná se o kopii už zprofanového podvodu Mojezulu. Tentokrát za službou údajně stojí společnost Serioza, která pochopitelně nemá žádnou licenci od České národní banky na provozování něčeho takového.

Na obě služby přitom najdete mnoho falešných recenzí, ve kterých fiktivní uživatelé prezentují své pozitivní zkušenosti. Je proto třeba dbát hlavně na vlastní rozum a na fakta, která vyplývají z podstaty této investiční služby.

Hodnocení

Investly je podvod, protože se jedná o nelegální investiční službu a kopii Mojezulu. Nevěřte žádným službám, které nabízejí nadstandardní zhodnocení peněz zadarmo. Vždy v tom bude nějaký háček.

Pokud chcete dosahovat nadstandardního zhodnocení, je to možné prostřednictvím burzovního obchodování. Ale pozor, peníze můžete nejen vydělat, ale také ztratit, proto začněte testováním a učením na demo účtu.

Jaké jsou zkušenosti s BDSwiss?

V této recenzi se podívám na brokera binárních opcí BDSwiss. Co jsem vyčetl z diskuzí o tomto makléři?

Základní informace

BDSwiss brokerBDSwiss je broker nejen binárních opcí, ale také Forexu a CFD. Jeho nabídka je tedy rozsáhlejší než u většiny ostatních společností. Do nabídky podkladových aktiv patří měny, akcie, indexy a komodity.

Požadavky na minimální vklad na účet se pochopitelně liší. Pokud chcete obchodovat binární opce, musíte vložit minimálně 200 dolarů, zatímco minimální obchod je 5 dolarů (případně eur).

Pokud chcete obchodovat Forex, pak u základního účtu není žádný minimální vklad, minimální velikost obchodní pozice je 0,01 lotu. Pak je tu druhý typ účtu „Black“, kde je minimální vklad 10 tisíc dolarů, přičemž výměnou dostanete nižší spready a vyšší páku.

Na Forex poskytuje BDSwiss demo zdarma, na binární opce demo trochu nepochopitelně neposkytuje.

Broker má stránky v češtině, takže disponuje českou podporou.

Recenze a zkušenosti

Pátrali jsme po internetu, jaké jsou s BDSwiss zkušenosti. Pročet jsem několik diskuzí a nenašel jsem žádný zásadní problém. Tu a tam se objeví negativní komentář, ale žádný důkaz o tom, že by byl BDSwiss podvod, jsme nenašli.

Podle všeho se jedná o standardního brokera, na kterého jsou pozitivní i negativní ohlasy v míře, která se nevymyká ostatním etablovaným brokerům.

Podstatné je, že je BDSwiss plně regulovaný, stejně jako většina ostatních brokerů binárních opcí sídlí na Kypru, takže má licenci od CySECu. To znamená, že peníze na obchodních účtech jsou pojištěné do výše 20 tisíc eur.

Při našem pátrání jsme zjistili, že BDSwiss nemá nic společného se Švýcarskem, i když by jeho název napovídal něčemu jinému. Jako broker je populární zejména v Německa, kde má také poštovní adresu.

Hodnocení

BDSwiss se jeví jako standardní broker binárních opcí a Forexu s podporou v češtině. Je regulovaný a má oprávnění poskytovat své služby v České republice.

Co se týče zkušeností, nenašli jsme žádné recenze, které by nás od tohoto brokera odradily.

Jak je to s brokerem Binatex

Dostal jsem několik dotazů na brokera binárních opcí Binatex, takže se na ně pokusím odpovědět v tomto článku.

Podvody

Osobně jsem se s Binatexem už setkal prostřednictvím klamavé reklamy. Byly to články o ženách, které údajně zázračně začaly vydělávat obchodováním binárních opcí u tohoto brokera. Byly to samozřejmě podfuky a podvody.

Prostě klasika, slíbí vám velké peníze, ale hlavně si musíte otevřít peníze u konkrétního brokera a poslat na něj peníze. Že si Binatex takové podvody nehlídá, nesvědčí v jeho prospěch, a je to prvním varovným signálem.

Bez licence

Broker BinatexDalším důležitým faktem je, že pokud chce broker podnikat a nabízet své investiční služby českým rezidentům, musí na to mít oprávnění, a to buď přímo licenci od České národní banky, nebo tak zvaný evropský pas, tedy oprávnění na základě licence z jiné členské země Evropské unie.

Jenomže žádné takové oprávnění nemá a upozornila na to přímo ČNB. Binatex má jen ruskou licenci CROFR, což navíc podle mého pátrání je samoregulační nestátní orgán.
V každém případě platí, že Binatex nemá oprávnění nabízet služby v ČR, takže případné vklady na obchodní účet u něj nejsou ze zákona pojištěné.

Podle informací na svém webu sídlí broker na Seychellách, které zrovna nevzbuzují důvěru, co se týče přísnosti finanční regulace.

Závěr

Veškeré diskuze o Binatexu by měly začínat a končit tím, že nemá oprávnění nám nabízet své služby. Dále už je pak zbytečné se zabývat je důvěryhodností.