Nový standard v regulaci binárních opcí

Brokeři binárních opcí, kteří jsou regulovaní na Kypru, mají už jen dva měsíce na to, aby se podřídili novým podmínkám, jež nařídil regulační orgán CySEC.

Na CySEC sice některé jeho evropské protější ukazují prstem, na straně druhé kyperský regulátor má ve své gesci největší počet brokerů a binární opce reguluje jako ostatní finanční nástroje, což není případ všech evropských zemí.

A ve své regulaci pokročil, vydal nové nařízení, kterým ztransparentní obchodní přeostředí. Týká se především informací, které musí mít zákazníci brokera k dispozici.

V první řadě jsou informace o obchodovaném podkladovém aktivu, ze kterých musí být zřejmé, kde se s daným aktivem obchoduje, případně o jaký se jedná kontrakt.

Detailní informace musí brokeři také poskytovat o ceně binární opce. Musí zákazníkům poskytnout graf, ve kterém se cena zobrazuje nepřetržitým způsobem, a musí uvést, jakým způsobem je cena stanovena, kdo ji určuje a kde jsou k dispozici historické záznamy.

Důležitou změnou je také zákaz opcí, které mají půlminutovou a kratší splatnost. Původní záměr bylo zakázat minutové a kratší opce, ale došlo ke změně.

K upřesnění pravidel dochází také u předčasného ukončení obchodu s binární opcí, tedy před vypršením splatnosti. Broker musí vysvětlit, za jakých podmínek to umožňuje.

A konečně po otevření obchodu s opcí musí mít zákazník možnost od obchodu odstoupit alespoň po dobu tří sekund. Pokud tak učiní, peníze se mu vrátí a obchod jako by nebyl.

Napsat komentář