Poziční obchodování binárních opcí

dlouhodobe-opceVětšina začínajících obchodníků se soustředí na krátkodobé pozice, které nemají splatnost delší než do konce obchodního dne. Jedná se o tak zvané intradenní obchodování.

Binárně lze ale samozřejmě obchodovat opce také s delší splatností, a to několika dní, desítek či dokonce stovek dní. Záleží pochopitelně na nabídce brokera. Jedná se o tak zvané poziční obchodování a obvykle se u něj ve vyšší míře uplatňuje i fundamentální analýza.

Zajímavým přístupem je primárně vycházet z fundamentální analýzy a obchodní pozice otevírat pouze v případě, že naše předpoklady a závěry podporuje i technická analýza.

Řekněme například, že se určitá firma potýká s problémy a její vyhlídky jsou negativní. Předpokládáme tedy, že hodnota jejích akcií bude klesat. Díváme se proto do grafu a hledáme potvrzení pro tento předpoklad. Pokud cena skutečně potvrdí náš závěr, zbývá už jen vhodně načasovat vstup.

Výhodou tohoto přístupu je, že načasování vstupu už nemusí být tak kritické jako v případě krátkodobých obchodů. Pokud je totiž závěr naší analýzy správný, je důležité zvolit především adekvátní splatnost opce. Pokud se pohybujeme řádově v desítkách dní, nehraje načasování vstupu tak velkou roli, jako když se snažíme chytat menší intradenní pohyby.

Na druhé straně samozřejmě nemůžeme u tohoto přístupu očekávat velký počet obchodů s binárními opcemi, jedná se spíše o klidnější styl, který je poměrně náročný na čas, co se fundamentální analýzy týče. Na druhé straně technické vstupy podpořené fundamenty mají větší sílu, a tudíž i větší šanci na úspěch.

Napsat komentář