Přibyly nové podvody na binárních opcích

Je zjevné, že zneužívat binární opce pomocí lží a falešných příběhů se pořád vyplácí. Soudím podle toho, kolik nových podvodů se poslední dobou vyrojilo. Přitom používají stále stejný recept, který by měl být každému racionálně uvažujícímu člověku podezřelý.

Základní princip

Jaký? Aby vyvolali co nejširší zájem, slibují podvodníci, že díky jejich radám či obchodním systémům budete vydělávat nemalé peníze. A nikdy za to od vás nic nechtějí zaplatit, alespoň ne dopředu. Laciným trikem je požadavek, že budete platit provizi ze zisků, tím vás myšlenkově uvedou do představy, že s nimi budete určitě vydělávat.

Takže stojíte před nabídkou, že vám někdo bude vydělávat peníze, a vy se kvůli tomu nemusíte učit nic nového. Stačí, když uděláte pár kliků myší a je to. Když pak ale vyslovíte souhlas a projdete registračním procesem, zjistíte, že to celé má malý háček. Musíte si otevřít obchodní účet u konkrétního brokera a vložit na něj své peníze.

To by mělo každého zarazit, jakmile musíte sáhnout do vlastní kapsy, abyste se dostali k výdělku „zadarmo“, měl by se spustit alarm. Vždy a všude, netýká se to jen binárních opcí.

Když se necháte přesvědčit, své peníze na účet vložíte a začnete obchodovat podle dodaného systému či signálů, svoje peníze začnete prodělávat. Buď je proděláte všechny, nebo se zarazíte dřív a pokusíte se vybrat zpět alespoň to, co zbylo.

Pak ale často narazíte na nechutné podmínky (specialista je na ně EZTrader), kdy jsou vám kladeny takové překážky, že se ke zbytku svých peněz stejně nedostanete. Není to náhoda, brokeři, kteří tiše tolerují podvody, mají ty nejhorší podmínky pro výběry peněz, jsou protkané řadou neférových překážek.

Proč?

Mnozí se ptají, proč vlastně tyto podvody vznikají, co z nich kdo má? Je to velmi prosté. Stejně jako drtivá většina ostatních firem ze všech myslitelných odvětví jsou i binární brokeři ochotní platit za to, když jim někdo přivede nového zákazníka.

Brokeři nejsou brokery z charitativních důvodů, potřebují klienty, aby vydělávali peníze. A to prosím ne nutně na jejich ztrátách, vydělávají na spreadech, které jsou skryté v návratnosti, ale o tom až jindy.

Takže přivádění nových klientů brokerovi může být výdělečná činnost, pokud na to máte uzavřenou speciální smlouvu. A zatímco existuje celá řada etických metod, jak propagovat toho či onoho brokera, zřejmě nejefektivnější je lhát a tvrdit, že za týden z vás budou boháči.

Takže podvodníci s binárními opcemi nedělají nic jiného, než placenou reklamu určitému brokerovi, přičemž jsou placeni za nové zákazníky. Ovšem dělají to nekalým způsobem za využití lží.

Na co si dávat pozor

Z výše uvedeného vyplývá jednoduché pravidlo, které vás uchrání podvodů. Pokud vám někdo říká, že díky jeho radám/tipům/signálům/obchodní strategii/obchodnímu systému budete vydělávat peníze a že vám vše poskytne zadarmo, dávejte si pozor, jestli je to podmíněné tím, že si někde otevřete účet a vložíte na něj své peníze. Pak je obrovská šance, že je to podvod.

Nikdy nezačněte obchodovat s vlastními penězi, pokud jste si danou věc nemohli nejdříve vyzkoušet na demo účtu.

Novinky

V posledních dnech jsem zaznamenal nový zahraniční podvod přeložený do češtiny, jmenuje se AlgoCash Master (viz. zpráva na A1Finance). Klasikou jsou pak investiční tipy v rámci Záleží na nás (viz. článek na OpceBinarni), a dokonce jsem také někde zahlédl starý provařený trik o tom, jak si kamioňák Petr Ujčík vydělal na apartmán v Barceloně.

Napsat komentář