Regulace binárních opcí z pohledu brokerů

Pokud si pozorně vybíráte binárního brokera, zjišťujete si, v jaké zemi sídlí a je regulován. Víme, že evropští brokeři nejčastěji mají své kanceláře na Kypru, což je řadí do kompetence regulačního úřadu CySEC. Ale jak si Kypr stojí ve srovnání s ostatními zeměmi?

Velká Británie

Spojené království zatím ještě nemá legislativu, která by binární opce řadila mezi investiční nástroje v souladu s převažujícím evropským názorem, proto i když zejména zámořská území Velké Británie bývají poměrně oblíbenou destinací pro brokery, nemůžeme srovnávat.

Pro obchodníky by z toho ovšem mělo vyplynout, že dokud Británie nezačne regulovat binární opce jako finanční nástroj, je lepší se jejím brokerům vyhnout, protože nenabízejí takové garance jako jejich regulovaní konkurenti.

Exotické země

regulaceMezi tak zvané offshorové destinace využívané brokery patří zejména Belize a Seychelly, některé společnosti zvolily také Vanuatu. Finanční regulace v těchto zemích je poměrně jednoduchá, takže získat licenci není příliš náročné. Například v Belize nemusí mít broker ani kancelář, aby získal licenci.

Doba pro získání licence je relativně krátká a kapitálové nároky poměrně nízké. Úměrně k tomu je poměrně nízká také ochrana investora.

Evropa

Jak již bylo řečeno, nejoblíbenější destinací pro brokery je Kypr. Ten v posledních letech významně pokročil v oblasti regulace a pravidelně zpřísňuje svůj přístup. Pro někoho možná překvapivě je na podobné úrovni regulace na Maltě, na které sídlí také několik brokerů.

Východ

K velkým změnám v regulaci Forexu došlo v Rusku, kde brokeři nově musí mít licenci a pravidla jsou poměrně přísná. Zatím není zřejmé, jak si v rámci této regulace stojí binární opce. Když půjdeme dál, tak speciální režim na binární opce má Japonsko, které je pro nás nedostupné především kvůli jazykové bariéře. Brokeři dále sídlí také v Austrálii a na Novém Zélandu, přičemž Novozélanďané se potýkají s problémy, které způsobilo relativně snadné získání licence zahraničních subjektů.

Česko

Z pohledu českých obchodníků je podstatné, že by měli obchodovat jen u těch společností, které mají oprávnění od ČNB. To většinou bývají brokeři se sídlem v EU.

Napsat komentář