Statistické analýzy pro binární obchodování

FOMC analýzaPři svém obchodování se věnuji převážně technické analýze aktuální tržní situace, ale na serveru Financnik jsem narazil na zajímavý článek o jiném pohledu na technickou analýzu.

Vzorce nemusíte hledat v samotném chování ceny v daný okamžik, ale ve statistické analýze historie. V uvedeném článku je příklad vyhlašování amerického FOMC reportu. Autor analyzoval, jaké tendence mají trhy v den vyhlašování tohoto fundamentu.

Autor se podíval na trh e-mini SP500 a zjistil, že v dny vyhlašování FOMC reportu má tendenci spíše růst, konkrétně v 60 procentech dnů. Situaci analyzoval z pohledu běžného obchodování futures, ale určitě se tento styl analýzy dá využít i pro binární opce.

60 % zrovna není úspěšnost, na kterou bych cílil, hledal bych situace s ještě o trochu vyšším procentem. Takové dny se pak dají využít pro Call nebo Put opce podle toho, co vám statistiky ukáží.

Je to trochu jiný styl obchodování, kdy v podstatě nehledíte na to, co aktuálně dělají trhy, ale ráno prostě koupíte Call nebo Put opci podle toho, co říkají dlouhodobé statistiky týkající se tohoto konkrétního dne vyhlašování určité zprávy.

Určitě to není styl, který by vyhovoval každému, ale někoho může zaujmout pro vlastní analýzu a hledání potenciálních obchodních situací. Předpokládal bych ale, že zpráv s jednoznačnou tendencí nebude tolik, takže obchodních příležitostí tohoto typu asi bude jen několik v měsíci. To také nemusí každému vyhovovat.

Dají se k tomu ale přidat i dny po a před vyhlášením zprávy, což může počet příležitostí rozšířit.

Napsat komentář